Literární tvorba


SATIRICCA – Umění Člověka


Surrealistická sbírka lyrické poezie o epické cestě duše od jejího prvního vtělení po konečné objevení smyslu vlastní existence. Bolest, krev, utrpení, láska, víra a naděje. Cesta vytrvalosti. Cesta k nesmrtelnosti.


Filozofická poezie s prvky surrealismu

1. vydání

ISBN 978-80-270-7124-1 (e-kniha PDF)

2. vydání

ISBN 978-80-7568-222-2 (pevná vazba)

Vydalo nakladatelství powerprint s.r.o., Praha

Copyright © 2019-2020 napsal a ilustroval SATIRICCASATIRICCA – Metaexistence


Z pohádkového světa věčného dětství, skrze bouřlivou a nepochopenou adolescenci plnou pastí, až k věčnosti v marné a střízlivé dospělosti. Krůčkem k pádu do hlubin běžného života, k bolesti ze stereotypní chůze pouze směrem ke stáří a smrti jako otrok naší civilizace. Cesta porozumění, přijetí vlastní existence a uvědomění si naší transcendance. Kniha sebepoznání s autobiografickými prvky a nejniternějšími myšlenkami autora.

Toto literární dílo se zabývá ovládáním naší mysli, zkrocením a omezováním myšlenek od raného dětství. Zaměřuje se na hluboký pohled do naší společnosti, upozorňuje na její negativní vlivy a nutnost se z tohoto vlivu osvobodit. Kniha také analyzuje naši pravou podstatu a harmonii s přírodou. Zdůrazňuje, že naše bytí pokračuje i po smrti, plyne v neustálém proudu existence. Poukazuje na to, že současná civilizace může být smrtícím faktorem, usilujícím o naše ovládnutí pro svůj vlastní prospěch. Dílo se zabývá procesem probuzení, nabízí naději na změnu, osvobození a uzdravení.


Filozofická a duchovní kniha

Právě rozepsáno…

Předpokládané datum vydání: listopad 2024

Copyright © 2023 by SATIRICCASATIRICCA – Muž, Který Zapomněl Zemřít


Když se hlavní hrdina příběhu, mladý obchodník Martin, probouzí do nového dne, nechápe, kde je a jak se tam dostal. Pomalu se postaví na nohy a nerozumí hravosti barev dvou sluncí, která plují po obloze. To vše uprostřed pusté rudé pouště. Jediné, co si pamatuje, je, že letěl letadlem ze svého domova na služební cestu do Maroka. Na jeho smysly útočí nepochopitelné pocity. A jeho první myšlenky jsou, že je ve snu. Pomalu ale začíná chápat, že to není sen, ze kterého by se mohl jen tak probudit. To vězení je jeho novým domovem. Celou věčnost tápe sám v poušti. Bez odpovědí, bez naděje. Až jednoho dne spatří malou holčičku sedící na duně, jak pozoruje obří medúzu vznášející se na hvězdné obloze. Mysteriózní cesta pro Martina právě začíná.


Filozofická science fantasy novela s nádechem surrealismu

Právě rozepsáno…

Předpokládané datum vydání: prosinec 2023

Copyright © 2020 by SATIRICCASATIRICCA – Bohové Galaxií


V polovině 22. století, deset let od prvního člověka na Marsu, odhaluje starověký marťanský chrám tajemný skript. Atlas bohů. S každým rozluštěným fragmentem se ukazuje být tím nejneobvyklejším artefaktem všech dob. Tento fascinující objev přibližuje kulturu původních obyvatel Marsu a rozmanitost jejich náboženství, která jsou nápadně podobná těm na Zemi. Pozemská elita se intenzivně snaží rozluštit toto nejpřísněji střežené tajemství. Dědictví obyvatel rudé planety postupně vydává nejděsivější svědectví, že z vesmíru přišli mocní bohové pro svou sklizeň a planeta byla při odporu následně zničena. Posledním slovem Marťanů je doporučení vydat se do hlubokého vesmíru ke hvězdě známé jako Mu Caphei a vyhledat zde mimozemskou rasu Xan. Tajná mezinárodní mise se tak vydává na nejodvážnější cestu, kterou kdy lidstvo podniklo.


Dobrodružný science fiction román

Rozepsáno, připravuje se…

Předpokládané datum vydání: 2030

Copyright © 2020 by SATIRICCASATIRICCA – Piráti Oceánu Fantazie


Slavné město Rovinj, pobřeží Benátské republiky, jaro roku 1674 n.l. Mladý dobrodruh Marco Cavalieri zde zanechává svou snoubenku, aby se vydal na životní plavbu, která mu má přinést výsadní postavení a finanční zajištění. Při střetu s piráty se však stává osamělým trosečníkem na pobřeží nevyzpytatelné Mauritánie. Jeho sen se rychle rozplývá v krutosti reality a mění se v prostou touhu dostat se zpět domů. Skutečná cesta tak pro něj teprve začíná. Na pokraji života a smrti se setkává s africkým šamanem, záhadným a mystickým Barakou. Jak si poradí mladý muž, vychovávaný v ortodoxním prostředí 17. století, s poznáním překračujícím několik desítek budoucích generací? A dovede jej síla jeho touhy zpět k domovu?


Dobrodružný science fiction román

Rozepsáno, připravuje se…

Předpokládané datum vydání: 2033-2035

Copyright © 2020 by SATIRICCASATIRICCA – Nektar Nesmrtelných


„Tak, jako květy půvabných květin vábí na svůj lahodný nektar, vábí i pestrobarevné mlhoviny našeho vesmíru kosmické cestovatele na své omamné vůně a nektary.“

Osamělá cesta vesmírného badatele mořem hvězd k zanikající civilizaci Xan. Hledání poznání a hledání nových světů. Objevování Vesmírné Matky, odhalování prazdroje veškerého vědění. Závěrečný díl sci-fi dobrodružné linie o boji lidstva s piráty oceánu fantazie a mimozemskými vládci, vydávající se za naše Bohy. Poslední krok k pochopení smyslu existence, k prozření. K novému věku.


Dobrodružný science fiction román

Rozepsáno, připravuje se…

Předpokládané datum vydání: 2038

Copyright © 2020 by SATIRICCA